DUYURULAR

* " TÜRKİYE KAMP VE KARAVAN DERNEĞİ'NDE YENİ DÖNEM" "PARLAMENTO DERGİSİNDE"
(Haberler'i tıklayınız)

* " ÜLKEMİZDE KAMPÇILIK VE KARAVANCILIĞI TANITMAYI VE SEVDİRMEYİ HEDEFLİYORUZ " "PARLAMENTO DERGİSİNDE"
(Haberler'i tıklayınız)

* " DERNEĞİMİZE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ SÖZLEŞMELERLE İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR"
(Haberler'i tıklayınız)

* " 21 - 25 MAYIS BEYŞEHİR GEZİMİZDEN KARELER" (Haberler'i tıklayınız)

* KASTAMONU "DADAY" BAHAR GEZİSİ YAZISI ve FOTOĞRAFLARI İÇİN (Gezi Notları'ı tıklayınız)

* FICC ve TKKD
Yurtiçi ve Yurtdışı
RALLY'LERİ
(Haberler'i tıklayınız)

* MOTOKARAVANLARDA
AĞIRLIK KONUSUNDA
MÜJDELİ HABER
(Haberler'i tıklayınız)

* Fransa’ya gidecekler dikkat: Aracınızda “alkol test aleti” bulundurun
(Haberler'i tıklayınız)

* Avrupa’daki kampinglerde konaklama fiyatları
(Haberler'i tıklayınız)

* "AYLIK YEMEKLİ TOPLANTIMIZ
Covit19 virüs salgını nedeni ile yapılamamaktadır" <
(Haberler'i tıklayınız)


* "KAMPİNG KURMAK İSTEYENLER İÇİN ÖRNEK PROJE"
(Kamping Projesi'ni tıklayınız)

* "OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTIMIZI YAPTIK"
(Haberleri tıklayınız)

* Seçim Aydın
diyor ki:
"KARAVANLAR BU ÜLKENİN DE HAKKI"
(Gazete Kamp-Karavan'ı tıklayınız)

* Prof. Dr. Şükrü Kızılot diyor ki:
"260 UÇAK BİR KARAVAN EDİYOR"
(Haberleri tıklayınız)

* "KARAVAN ALAMIYORSANIZ UÇAK ALIN!"
(Gazete Kamp-Karavan'ı tıklayınız)

* TÜRKİYE'YE YÖNELİK SCHENGEN VİZESİ PROSEDÜRLERİNDE İYİLEŞTİRME
(Haberleri tıklayınız)

* TÜRKİYE İLE GÜRCİSTAN ARASINDAKİ "KİMLİKLE GEÇİŞ" UYGULAMASI
(Haberleri tıklayınız)


*
* TRAFİK KAZALARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER
(Haberleri tıklayınız)

* GEZİLERDEN NOTLAR... (Gezi Notlarını tıklayınız)

* SİTEMİZ SÜREKLİ GÜNCELLENMEKTEDİR.

* GÜNCEL BİLGİLERE VE FOTOĞRAFLARA ULAŞABİLMEK İÇİN
(Haberleri tıklayınız)

* GÜNCEL OLMAYAN BİLGİLERE ULAŞABİLMEK İÇİN (Arşiv'i tıklayınız)

* MOTORLU KARAVAN ve ÇEKME KARAVANLARLA İLGİLİ MEVZUAT
(Haberleri tıklayınız)

* MOTORLU KARAVAN ALMAK İSTEYENLER İÇİN PRATİK REHBER
(Motorlu Karavanı tıklayınız)


* ULUSLARARASI EHLİYET ZORUNLULUĞU KALKTI
(Haberleri tıklayınız)

Site İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün30
mod_vvisit_counterDün192
mod_vvisit_counterBu Hafta421
mod_vvisit_counterGeçen Hafta1216
mod_vvisit_counterBu Ay5032
mod_vvisit_counterGeçen Ay6237
mod_vvisit_counterTümü1140017

Sitede Ara

Kamping Projesi

ÜYE FORMU

Katıldığımız Rally'ler

....


 

 

 

 

 

 

 


2010 HIRVATİSTAN RALLY

Hırvatistan Rally' si yolculuğumuz tam bir ay sürdü.

Rally’e, 17 motokaravan, 4 karavan, 44 büyük 3 çocuk 47 kişi, toplam 21 unit olarak katıldık.İpsala’dan çıkarak, Yunanistan, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Balkan ülkeleri ve tekrar Yunanistan üzerinden sona eren yolculuğumuz tam bir ay sürdü.


Hırvatistan Rally’sine katılanlar:

Bülent Karaboncuk, Sema Karaboncuk, Metanet Çulhaoglu, Gülnur Çulhaoglu, Cengiz Ergin, Ayşegul Ergin, Yalçın Mengü, Ülku Mengü, Mete Darcan, Gürkan Erken, Özlem Erken, Naz Erken, Hidayet Ünal, Nevin Ünal, Berkin Salancı, Ayça Salancı, Güven N. Kayral, Meral Kayra, Meftun Çanga, Didar Ekıncı Çanga, Buse Çanga, Mehmet Aygar, Nurcan Aygar, Çetin Över, Aynur Över, Reha Kutal, Ferhat Çağrı, Rıfat Poşpoş, Iffet Poşpoş İsmet Altınbaş, Sultan Altınbaş, Yavuz Özkütük, Havva Özkütük, Engin Tanyıldızı, Saadet Tanyıldızı, Hakkı Akkan, Melda Akkan, Alev Diker, Hatice Diker, Tony Terwelle, Athıe Terwelle, Fethi Uçar, Semiha Uçar, Egemen Uçar, Arda Uçar, Deniz Karaboncuk, Serkan Koşok.

18-25 Haziran tarihleri arasında Hırvatistan’ın Umag şehrinde yapılan 76. Uluslararası F.I.C.C Rally’sine katılan Türkiye Kamp ve Karavan Derneği üyeleri, bir ay süren ve unutulmaz hatıralarla dolu olan yolculuklarını tamamlayarak yurda döndüler.

TKKD Başkanı ve FICC Yönetim Kurulu üyesi Bülent Karaboncuk, Rally’e katılımın Türkiye Kamp ve Karavan Derneği’nin 44 yıllık tarihinde gerçekleştirilen en yüksek sayıda katılım olduğunu belirterek şunları söyledi:

Ülkemizi temsil etmek üzere, çoluk çocuk büyük bir heyecanla gittik. Rally’de, Türkiye Kamp ve Karavan Derneği olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği destek ile “Türkiye Günü” düzenledik. “Türkiye Günü”nde 35 ülkeden gelen yüzlerce dünya kampçı ve karavancılarına bir resepsiyon vererek ülkemizi bir kere daha tanıttık.

Aylardır bu Rally’e hazırlanmıştık. Etapları kısa tuttuk. Günde 200 km civarında. Geçeceğimiz ülkelerdeki konaklamaları tatil havasında olmasını istedik. Giderken Yunanistan’da 6 gün, İtalya’da 3 gün Slovenya’da 1 gün konakladık. Hırvatistan’daki 7 günlük Rally süresinden sonra, dönüşü bir gurup üyemiz Balkan ülkeleri üzerinden yaparak o ülkeleri de yakından tanımak imkanını buldu...

Bu Rally’ler, dünya kampçı ve karavancılarının birbirlerini yakından tanımaları, ülkelerini tanıtmaları ve dostluk alış verişinde bulunarak dünya barışına katkıda bulunabilmeleri için çok büyük bir fırsat oluyor. Bayrağımızı, gururla, 35 ülkeden gelen binlerce dünya kampçıları ve karavancılarıyla birlikte dalgalandırdık ve Türkiye’nin turizm potansiyeline katkıda bulunduk.” (01 Temmuz 2010)

Rally'den Görüntüler: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

BÖYLE KAZA OLUR MU DEMEYİN...Oluyor işte… Bu resmi Hırvatistan’daki 76. FICC Rally’sinin yapıldığı Park Umag’da çektik. Türkiye için Derneğimize ayrılan alanda yerleşme yapıyorduk ki, bir de baktık güzelim karavan ve jip, kayaların üzerinde denizde. Öğrendik ki, Rally’e katılan Polonya gurubu sahaya ne şekilde yerleşeceklerine dair konuşurlarken, bu talihsiz karavanın sahibi Polonya’lı, el frenini çekmeden ve kontağı kapamadan heyecanla ve aceleyle aşağıya inmiş ve boşta kalan araç da doğru denize uçmuş. Yepyeni karavanın ve jipin ne hale geldiğini siz tahmin edin artık... Tanrı hepimizi kazalardan korusun…

 


 

2011 ÇEK CUMHURİYETİ RALLY

Türkiye Kamp ve Karavan Derneği Üyeleri, Çek Cumhuriyeti’ndeki Prag  Rally’sini  başarı ile tamamlayıp Yurda döndü

 

 

Rally’e, 8 motokaravan, 1 çekme karavan, 1 otomobil + çadır, toplam 10 unit ,
19 büyük 3 çocuk olarak 22 üyemiz katıldı. Gidiş güzergahı olarak İpsala’dan çıkıldı, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan Macaristan, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, dönüşte Orta Avrupa ülkeleri, İtalya’dan gemi ile Yunanistan’a geçilerek Türkiye’ye dönüldü. Yolculuk tam bir ay sürdü.

 

05 - 14. 2011 Ağustos tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin Prag  şehrinde yapılan 77. Uluslararası F.I.C.C Rally’sine katılan Türkiye Kamp ve Karavan Derneği (TKKD) üyeleri, bir ay süren ve hatıralarla dolu olan yolculuklarını tamamlayarak yurda döndüler.

Gidiş güzergahı olarak İpsala’dan çıkıldı, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan Macaristan, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, dönüşte Orta Avrupa ülkeleri, İtalya’dan gemi ile Yunanistan’a geçilerek Türkiye’ye dönüldü. Yolculuk tam bir ay sürdü.

TKKD Başkanı ve Rally’de yapılan Genel Kurul toplantısında FICC Yönetim Kuruluna yeniden 3 yıl için seçilen Bülent Karaboncuk, Rally’e 8 motokaravan, 1 çekme karavan, 1 otomobil + çadır, toplam 10 unit 19 büyük 3 çocuk olarak 22 üyemizin  katıldğını belirterek.şunları söyledi:
“Ülkemizi temsil etmek üzere, çoluk çocuk büyük bir heyecanla gittik. Etapları mümküm olduğunca kısa tuttuk. Bir ay süren yolculuğumuz süresince toplam 12 ülkeden geçtik. Prag’daki 10 günlük Rally süresince 32 ülkeden gelen binlerce dünya kampçı ve karavancılarıyla dostluklarımızı paylaştık. Bu Rally’ler, dünya kampçı ve karavancılarının birbirlerini yakından tanımaları, ülkelerini tanıtmaları ve dostluk alış verişinde bulunarak dünya barışına katkıda bulunabilmeleri için çok büyük  fırsat oluyor. Yeni dostlar edindik. Bayrağımızı gururla dalgalandırdık. Ülkemizin tanıtılmasına ve turizm potansiyeline katkıda bulunduk.”

 

 

Türkiye Kamp ve Karavan Derneği üyeleri, Rally’den sonra,  çeşitli Avrupa ülkeleri üzerinden yurda dönüş yaparak o ülkeleri de yakından tanımak imkanını buldular.
Çek Cumhuriyetine giden Türkiye Kamp ve Karavan Derneği üyeleri şunlar:
Bülent-Sema Karaboncuk, Metanet-Gülnur Çulhaoğlu, Salahattin-Münevver Arslan, Cem-Hale Ayaroğlu,
Mete Darcan, İsmet Altınbaş, Hidayet-Nevin-Esra Ünal, Yağmur Seber, Meftun-Didar-Buse Çanga, Reha-Ulya Kutal, Meryem Turan, Ahmet Beştaş, Gülnur Doyran
( Eylül 2011 )

 
© 2010 Türkiye Kamp Karavan Derneği